Haber

Büyük Atatürk Koşusu 87. kez koşuldu

Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 103. yıl dönümü kapsamında bugün düzenlenen 87. Büyük Atatürk Koşusu’nda yaklaşık 4 bin koşucu, zorlu hava ve yağmura aldırmadan Dikmen Keklikpınarı’ndan Ankara Tren Garı’na kadar yaklaşık 10 kilometre koştu. gençlik ve Spor Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun başlattığı yarış sonucunda bayanlarda; Sümeyye Erol (Batman Petrok SK) 1., Derya Konur (Fenerbahçe SK) 2. ve Urkuş Işık (İstanbul BSB) 3. oldu. Erkeklerde Hüseyin Can (Türk Silahlı Kuvvetleri) 1., Mahsun Paha (EGO SK) 2., Ramazan Özdemir (Galatasaray SK) 3. oldu.

FATİH ÇİNTİMAR: ÇOK KEYİFLİ BİR YARIŞ ORTAMI OLDU

Yarışların tamamlandığı Ankara Tren Garı’nda koşuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, 87. Büyük Atatürk Koşusu’na cip sistemiyle daha fazla katılım sağlamak için pazar gününü seçtiklerini kaydetti. Şu anda 71 ilden Ankara’ya gelen 4 bine yakın sporcunun yarıştığı çok keyifli bir yarış atmosferi yaşandı. İnşallah her gün biraz daha büyüyerek ve Büyük Atatürk Koşusu’na katılımı artırarak bu organizasyonu hep birlikte gerçekleştireceğiz.”

Büyük Atatürk Koşusu için düzenlenen müsabakaya hem şehir içinden hem de şehir dışından katılan vatandaşlar, hem hava kuralları hem de yarış atmosferi açısından keyifli bir koşuda yer aldıklarını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu