Haber

Charles ‘iklim değişikliğiyle mücadele etmek’ için havuz sıcaklığını düşürüyor

İngiliz hükümdarı Charles’ın tahta geçtikten sonra ‘iklim değişikliğiyle mücadele’ ve ‘enerji tasarrufu’ için Buckingham Sarayı’ndaki havuzun sıcaklığını düşürdüğü ortaya çıktı.

Independent Türkçe’nin Times’a dayandırdığı habere göre kraliyet kaynakları, bu kararın ardından havuzda vakit geçiren saray personelinin havuzda üşüdüğünü söyledi.

Haberi okuyucularıyla paylaşan Futurism isimli site, “iklim değişikliğiyle mücadele” için havuz suyunun sıcaklığını düşüren Kral Charles’ın özel jetlerle seyahat ettiğini vurguladı.

Enerji tasarrufu için saraydaki gereksiz ışıkları kapalı tutmak isteyen Charles’ın çok soğuk ortamlarda yaşamayı sevdiği de biliniyor.

Öte yandan Kral Charles’ın “çevresel” nedenlerle kendisine haftada bir gün vegan yemekler pişirecek özel bir şef aradığı belirtildi.

Kraliyetten bir kaynak Times’a şunları söyledi: “Charles haftada bir vegan diyeti uyguluyor ve çevresel nedenlerle et, balık veya süt ürünleri yemiyor. Son yıllarda kraliyet ailesinin enerji kullanımını azaltma hedefini de bir öncelik haline getirdi. ” (HABER MERKEZİ)

haberbabadag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu