Haber

Esenler’de pes ettiren hırsızlık: Taksiden indi, telefonu böyle çalındı

Esenler’de pes ettiren hırsızlık: Taksiden indi, telefonu böyle çalındı

İSTANBUL – Esenler’de taksiyle yoldan geçen bir kadın, başka bir kadının telefonunu düşürdüğünü anlayınca taksiyi durdurdu. Şüpheli bayan telefonu çaldı ve yere düştü ve tekrar taksiye binerek uzaklaştı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde şüpheli bayanın soğukkanlılığı pes ettirdi.

Olay, 8 Ağustos günü saat 17.00 sıralarında Esenler Havalimanı Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, taksiyle caddeden geçen bir kadın, Sare Tiryaki isimli kadının telefonunu yere düşürdüğünü fark etti. Telefonunun düştüğünü fark etmeyen Tiryaki uzaklaşırken şüpheli bayan bindiği taksiyi durdurarak telefonu aldı. Şüpheli, telefonu açtıktan sonra aynı taksiyle yoluna devam etti. Telefonunun çalındığını anlayan Sare Tiryaki, polise giderek şikayetçi oldu. Pes ettiren hırsızlık anları bir apartmanın güvenlik kameralarına yansıdı.

Olayla ilgili konuşan Sare Tiryaki, “Bir arkadaşımla kahve içtim. Tam dışarı çıkarken telefonum merdivene düştü. Taksici müşterisiyle birlikte geliyor. Müşteri telefonumu düşürdüğümü görüyor. Duruyor. taksiye binip telefonumu alıp devam ediyor. Eve geldiğimde arkadaşımı unuttum sandım. Tekrar geldim. Güvenlik kamerasına baktığımda olay gerçekleşmiş. Hırsızlık olduğu ortaya çıktı” dedi.

“Kendi çocuğuyla yaptı”

Olaydan sonra zanlının hırsızlığı çocuğunun yanında yaptığını görünce şok olduğunu belirten Tiryaki, “O da kızının yanındaydı. Bunu kendi çocuğunun yanında yaptı. Çok üzücü bir şey. Orada. Yapacak bir şey yok. Gitti ama inşallah başkasına yapmaz. Dersini alır” dedi.

“Arkadaş gördüm selam verdim hemen geldim”

Zanlının taksiciye selam verdikten sonra araçtan inip telefonu çaldığını anlatan Metin Cihan, “İndirim taksinin önünde inip kalkıyor. Bu sırada taksiden gelen bayan arkadaş görür ki, telefon düştü.Ardından taksicinin ifadesi şöyle;bir arkadaşımı gördüm.Biraz beklersen selam verip hemen geleyim” diyerek taksiden indim. Merdivenlerden düşen telefonu aldı. Birine bakar gibi 5-6 adım atıyor. Geri geliyor. Bir taksiye biner ve devam eder.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu