Haber

Şahinbey Belediyesi 174 öğrenciyi umreye uğurladı

Şahinbey Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep İl Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği projede, “Kayıp Cennet” kitabından sınava giren ve okullarında 1., 2. ve 3. olan 174 öğrenci, saat 03.00’te Umre yaptı. sabah. ‘a uğurlandı.

HERKES GENÇ YAŞTA BU ŞANSA SAHİP DEĞİLDİR.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, genç yaşta umreye gitmenin çok kıymetli olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “Şahinbey Belediyesi olarak 6’ncı kez düzenlediğimiz Umre ödüllü kitap okuma yarışmasında her okulun 1’inci, 2’nci ve 3’üncü öğrencilerini Umre’ye gönderiyoruz. 174 öğrencimizi Kutsal Topraklara uğurladık. Böylece şu ana kadar 933 öğrencimizi umreye gönderdik. Herkesin genç yaşta Mekke ve Medine’yi ziyaret etme imkanı yoktur. Umarım oraya giderler, ibadet ederler, bize ve ülkemize dua ederler. Allah yollarını ve bereketlerini açık etsin.söz konusu.

EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN

Umreye giden öğrenciler, umreye gitmenin heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Öncelikle Şahinbey Belediyesine, Milli Eğitim Müdürlüğüne ve İl Müftülüğüne teşekkür ediyoruz. Biz bu sınava bir amaç için girdik ve bu amaçta da başarılı olduk. Bu kadar genç yaşta Umre’ye gitme şansına sahip olduk. Çok mutluyuz ve heyecanlıyız. “Umreye gittiğimizde vatanımız, Cumhurbaşkanımız ve Mehmetçiğimiz için dua edeceğiz.”dediler.

Umreye giden öğrencilerin velileri ise oldukça memnun olduklarını belirtti. “Böyle bir organizasyonu düzenlediği için Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız sınava hazırlanırken bir yandan da umreye gitme umudu ve hayali içindeler. Hazırlıklıydılar. Allah’a şükür onları uğurladık. Çocuklarımıza bu küçük yaşta dinimizin ve umrenin önemini hissettiren, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”dediler.

KAYNAK: HABER7

kavak-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu