Ekonomi

Popüler analist Bitcoin hakkındaki yeni görüşünü paylaştı

Investing.com – bitcoinFiyat analizleriyle tanınan Peter Brandt, kripto paraların son durumu hakkında görüşlerini paylaştı.

Twitter üzerinden görüşlerini aktaran Peter Brandt, Bitcoin’in kısa vadeli görünümünde 3 günlük takip eden bir stop kuralı sinyalinin oluşabileceğini iddia etti. İzleyen durdurma kuralı, Brandt’ın kendi çıkarına yönelik kitabında değindiği bir risk yönetimi stratejisi olarak bilinir.

Peter Brandt’ın Twitter gönderisinde paylaştığı günlük grafiğe göre Bitcoin, geçtiğimiz hafta bir baş ve omuzlar modeli oluşturdu. Ayrıca dünkü kapanış fiyatı, heyet günü olarak görülen mum çubuğunun mevcut dip seviyesinin üzerinde kaldı. Bu sonuca göre Brandt, baş ve omuz oluşumuna göre kısa pozisyon açan yatırımcıların bugünkü fiyat hareketini yakından takip etmesini önerdi. Sonuç olarak Brandt, başa ve omuzlar modelinde kısa ticareti yakalayan tacirlere bugünkü fiyat hareketini yakından izlemelerini ve dünün ortalama yüksek seviyesi olan 22.300$’ın üzerinde bir kapanış yaparsa pozisyonlarını kapatmalarını tavsiye etti.

Deneyimli analistBitcoin fiyat hareketiyle ilgili son varsayımında BTC için fiyatın 25.000 dolar olduğuna dikkat çekmiş ve bu noktada “çift duvarlı dayanak noktası” olarak adlandırdığı kendi stratejisinin alt modeli oluşturacağından bahsetmişti.

Bitcoin’de son durum

bitcoin Dünkü süreçlerde yüzde 2’lik bir toparlanmanın ardından bugün alıcılarla hareket etmeye devam ediyor. Asya işlem saatlerinde açılışından bu yana son duruma göre %2 daha fazla değer kazanan Bitcoin, 22.600 dolar bandına yükseldi.

Böylece 9 Şubat’ta görülen günlük %5’lik düzelmenin ardından kayıplar tersine döndü ve Bitcoin alıcıları şu anda 21 Ocak – 8 Şubat ticaret alanına girmek için mücadele ediyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu